معرفی رئیس جدید شبکه

معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی گفت: شهرستان گناباد با وجود ۱۴۰ هزار راس دام سبک، ۱۳ هزار راس دام سنگین و ۷ میلیون قطعه ریزی جوجه گوشتی در سال، دومین شهرستان استان خراسان رضوی در تولید گوشت سفید و قرمز می باشد.

 

دکتر ناصر دربان مقامی از اقدامات شبکه دامپزشکی گناباد در حفظ نمودن دام ها از بیماری ها با انجام واکسینه نمودن قدردانی نمود و گفت: با وجود ۱۴۰ هزار راس دام سبک، ۱۳ هزار راس دام سنگین و ۷ میلیون قطعه ریزی جوجه گوشتی، دومین شهرستان خراسان رضوی بعد از سبزوار در تولید گوشت سفید و قرمز می باشد.

 

وی با اشاره به قرار داشتن گناباد در مرز استان های خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان، خاطرنشان کرد: کنترل ورود مواد لبنی و گوشت و دام از این استان ها به استان خراسان رضوی در شهرستان گناباد از اهمیت بالایی برخوردار است که خوشبختانه ایستگاه قرنطینه گناباد به منظور جلوگیری از شیوع بیماری در دام های استان، اقدامات خوبی انجام داده است. 

 

معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی، صنعت دامداری را یکی از صنایع زیربنایی و موثر در رشد و توسعه اقتصادی در کشورهای توسعه یافته عنوان کرد و افزود: در ایران اسلامی نیز با توجه به برنامه سوم کشور که اقتصاد بدون نفت را برنامه ریزی کرده، بایستی تلاش های لازم با تکیه بر صنایع کشور از جمله دام – که دومین صنعت کشور بعد از نفت می باشد – صورت گیرد تا به رشد اقتصادی مد نظر رسید.

 

مقامی ادامه داد: البته عوامل تهدید کننده ای در صنعت دام از جمله سوء مدیریت در دامداری ها توسط خود دامداران، خشکسالی و شرایط اقلیمی، نبود دیدگاه صنعتی به پرورش دام و بیماری های پنهانی در دام ها وجود دارد.

 

وی توسعه پایدار در زمینه اشتغال را یکی از دغدغه های دولت دانست و تصریح کرد: با ایجاد زمینه زیرساخت بهداتشی در دامداری ها، میزان صادرات در صنعت دام افزایش چشمگیری پیدا می کند و در این خصوص بخش خصوصی نیز با دریافت تسهیلات، نقش بسزایی در تولید اشتغال پایدار برای جوانان بویژه در صنعت دامداری دارد.

 

در این جلسه از زحمات ۳ ساله دکتر علیرضا قدرتی در شبکه دامپزشکی گناباد قدردانی و دکتر ایرج مقیمی شهری به سمت ریاست اداره دامپزشکی گناباد منصوب و دکتر قدرتی نیز به سمت اداره دامپزشکی شهرستان قوچان منصوب شد.

/ 1 نظر / 84 بازدید
حميد

سلام ----خسته نباشيد